وب سایت شخصی مهندس محمد رمضانی گیلده - Engineer Mohammad Ramzani Gilde Private Website

به وب سایت شخصی محمد رمضانی گیلده خوش آمدید

درباره من

 • محمد رمضانی گیلده

  کارشناس تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
  آدرس ایمیل:
  [email protected]
  تلگرام:
  mohammadrg72

 • پیشرفت بازسازی سایت

  نظرسنجی

 • آیا مطالب وب سایت شخصی محمد رمضانی گیلده برای شما مفید واقع شده است؟

  مجموع آرا: (92)
  نتایج نظرسنجی
  نظرسنجی‌های دیگر
 • اطلاعات آماری

  • کاربران عضو شده امروز: 0
  • کاربران عضو شده دیروز: 0
  • کاربران عضو شده ماه: 0
  • تعداد کل کاربران: 8
  • تعداد کل پست‌ها: 24
  • تعداد کل نظرات: 2
  • بازدید دیروز: 183
  • بازدید امروز: 13
  • بازدید ماه: 964
  • بازدید سال: 15487
  • بازدید کل: 51988
 • وب سایت شخصی محمد رمضانی گیلده - Ethernet چیست؟

  اترنت ( Ethernet ) :

  در سال 1973، پژوهشگری با نامـ (متکالف) در مرکز تحقیقات شرکت زیراکس اولین شبکه اترنت را به وجود آورد. هدف وی ارتباط رایانه به چاپگر بود. وی روشی فیزیکی به منظور کابل کشی بین دستگاههای متصل به همـ در اترنت طرح کرد. اترنت در مدت زمان کوتاهی به عنوان یکی از فناوریهای رایج برای برپاسازی شبکه در سطح دنیا مطرح شد. همزمان با پیشرفتهای مهمـ در زمینه شبکه‌هـای رایانه‌ای و تجهیزات و دستگاههای مربوط، شبکه‌هـای اترنت نیز با تحولـات یادشده همگامـ و ظرفیتهای متفاوتی را در بطن خود ایجاد کرد. با توجه به تغییرات و اصلـاحات انجامـ شده در شبکه‌هـای اترنت، عملکرد و نحوه کار آنان نسبت به شبکه‌هـای ابتدایی تفاوت چندانی نکرده است.


  در اترنت اولیه، ارتباط تمامـ دستگاههای موجود در شبکه از طریق کابلی انجامـ میگرفت که در تمامـ دستگاهها به اشتراک گذاشته میشد. پس از اتصال دستگاه به کابل مشترک، باید ظرفیتهای لـازمـ به منظور ایجاد ارتباط با سایر دستگاههای مربوط نیز در بطن دستگاه وجود داشته باشد (کارت شبکه). بدین ترتیب، امکان گسترش شبکه به منظور استفاده از دستگاههای جدید بسادگی وجود دارد و نیازی به اعمال تغییرات روی دستگاههای موجود در شبکه نخواهد بود. اترنت نوعی فناوری محلی (LAN) است. اکثر شبکه‌هـای اولیه در حد و اندازه یک ساختمان است و دستگاهها نزدیک به همـ بودند. دستگاههای موجود روی شبکه اترنت صرفا قادر به استفاده از چند صد متر کابل بیشتر نبودند. بتازگی، با توجه به توسعه امکانات مخابراتی و محیط انتقال زمینه استقرار دستگاههای موجود در شبکه اترنت با مسافتهای چند کیلومتر نیز فراهمـ شده است.

  محدودیتهای اترنت در هر شبکه اترنت دارای محدودیتهایی متفاوت از ابعاد گوناگون (به کارگیری تجهیزات) است.

  طول کابلی که تمامـ ایستگاهها به صورت اشتراکی از آن به عنوان محیط انتقال استفاده میکنند یکی از موارد بسیار شاخص در این زمینه است. علـامات الکتریکی در طول کابل بسرعت منتشر میشود. همزمان با پیمودن مسافتی، علـامتها ضعیف میشود؛ و چون میدانهای الکتریکی که دستگاههای مجاور کابل (نظیر لـامپهای فلورسنت) ایجاد میکنند باعث تلف شدن علـامت میشود، طول کابل شبکه باید کوتاه باشد تا امکان دریافت علـامت برای دستگاههای موجود در دو نقطه ابتدایی و انتهایی کابل به صورت شفاف و با حداقل تأخیر زمانی فراهمـ شود. همین امر باعث بروز محدودیت در طول کابل استفاده شده میشود. عهدنامه ( CSMA/CD ) امکان ارسال اطلـاعات برای صرفا هر دستگاه را در هر لحظه فراهمـ میکند. بنابر این، از لحاظ تعداد دستگاههایی که ممکن است روی شبکه‌ای مجزا وجود داشته باشد نیز محدودیتهایی به وجود خواهد آمد.


  موفق باشید

  محمد رمضانی گیلده

  نویسنده : محمد رمضانی گیلده تاريخ : 29 اسفند 1397
  

  ارسال یک نظر جدید

  نام شما
  ایمیل (منتشر نخواهد شد)
  آدرس وبسایت
  کد امنیتی   
   

  سامانه کاربری

 • نام کاربری
  پسورد
   
 • برچسب ها

 • خدمات شبکه، خدمات طراحی سایت، خدمات طراحی تقویم، تقویم کودک، تقویم اصناف، تقویم مشاغل، طراحی سایت مناسب، طراحی سایت ارزان، طراحی سایت گیلان، محمد رمضانی گیلده، وب سایت شخصی محمد رمضانی گیلده، سایت فروشگاهی گیلان، سایت شرکتی گیلان، سایت شخصی هنر گیلان، طراحی سایت قابل اعتماد، فروش سیستم های کامپیوتری کودک، فروش سیستم های کامپیوتری قدرتمند بازی، کامپیوتر گیمینگ، کامپیوتر خانگی، طراحی کارت عروسی، طراحی تراکت آستانه اشرفیه، طراحی سایت لاهیجان، طراحی تقویم آستانه اشرفیه، طراحی تقویم ارزان، تقویم شیک و باکلاس، طراحی فوق العاده، چاپ ارزان تقویم، انجام پروژه های دانشجویی مربوط به کامپیوتر هزینه 10 الی 100 هزار تومان، راهنمایی در خرید کامپیوتر مورد نیاز شما و نصب آن در منزل یا محل کارتان مشاوره و راهنمایی رایگان است خرید، اسمبل، نصب و راه اندازی در محل 20 الی 40 هزار تومان، نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت مشتریان آستانه 10 هزار تومان - شهرهای دیگر 15 هزار تومان، طراحی و چاپ پوستر، انواع تقویم، سررسید، بنر و تراکت با قیمت های عالی و به صورت جزئی و کلی، طراحی سایت شخصی و سازمانی با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا شروع از 200 هزار تومان، دانلود فایلهای حجیم شما از اینترنت و تحویل آن برروی DVD یا Flash فیلم، بازی، نرم افزار و - هر گیگابایت فقط 500 تومان، تعمیر و عیب یابی نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوترتان در منزل یا محل کارتان هزینه بسته به نوع مشکل متغیر است، راه اندازی شبکه برای ادارات، کافی نت ها و گیم نت ها با امنیت بالا هزینه بسته به تعداد کامپیوتر ها و نوع شبکه متغیر است، ملکه انگلستان، ملکه انگلستان اولین پست، ۳۵۰ هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد، وزیر ارتباطات: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد، زاکربرگ رایانه ای برای خواندن فکر انسان ها می سازد